Značení semen na sáčcích - fy SEMO

17.02.2021

Společnost SEMO a.s. v letošní sezóně nabízí svým zákazníkům - zahrádkářům - cca 270 položek hobby balení letniček a cca 80 položek hobby balení trvalek. Vybere si opravdu každý. Hobby balení osiv květin je složeno ze dvou obalů. Barevný papírový přebal s vyobrazením odrůdy na přední straně a informacemi o pěstování na zadní straně, a vnitřního sáčku s osivem. Tento způsob balení zajišťuje zákazníkům dostatek informací pro výběr vhodné odrůdy a osivu dostatečnou ochranu proti vnějším vlivům.


Název odrůdy na přední straně

Název odrůdy na přední straně sáčku zjednoduší zákazníkovi orientaci v nabízených odrůdách. Kupující nemusí obracet sáček, aby zjistil název odrůdy.

Oddělitelná chlopeň na zadní straně sáčku

U vybraneného sortimentu - paprika, tykve, rajče Tornádo F1, okurka Regina F1, salát Král Máje 1, bazalka, slunečnice, povíjnice je na zadní straně sáčku oddělitelná chlopeň s informací o ostatních špičkových odrůdách skupiny. Tato informace ulehčí zákazníkovi orientaci v nabízeném sortimentu a upozorní jej na novinky.

Mořené osivo

Tenká vrstvička fungicidu a insekticidu na povrchu semen chrání semena a mladé rostliny při klíčení a v prvních fázích růstu v době, kdy jsou nejzranitelnější. Vzhledem k minimálnímu množství účinné látky přímo na semeni je moření ekologicky nejšetrnější formou ochrany.

Čárový kód specifický pro každou odrůdu

Umožní evidenci zboží ve Vaší prodejně, naskladňování i prodej prostřednictvím počítačových systémů.

Piktogramy

Textové doporučení k pěstování doplňují jednoduše srozumitelné piktogramy. Římské číslice pod piktogramy označují měsíce.